Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Prověřovací cvičení - Základní škola

V pondělí 21. 9. 2020 proběhlo na základní škole v Práčích prověřovací cvičení zásahové jednotky místních hasičů. Obsahem cvičení bylo řešení situace, kdy vznikl požár v kotelně budovy. Po nahlášení požáru na operační středisko přijela místní jednotka hasičů. Paní učitelky základní školy provedly evakuaci školy a shromáždily se i s dětmi na parkovišti před místním obchodem. Při sčítání žáků bylo zjištěno, že 5 dětí a jedna učitelka zůstaly v budově. Hasiči simulovali požár kotelny a zároveň probíhala záchranná akce ztracených osob. Po uhašení požáru a nalezení dětí a učitelky bylo cvičení ukončeno.

Po ukončení si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet hasičskou techniku a masáž srdce na figuríně.

Prověřovací cvičení bylo užitečné pro všechny zúčastněné. Hasiči si mohli zmapovat terén školy a děti si mohly procvičit evakuaci budovy, být přímo u práce hasičů, vyzkoušet se hasičskou techniku, včetně zopakování základů zdravovědy.

 

Náhledy fotografií ze složky Prověřovací cvičení - Základní škola

Statistiky

Online: 2
Celkem: 139418
Měsíc: 3298
Den: 137