Sbor

Kdo je dobrovolný hasič?

Poslední dobou o nich slýcháme docela často. Hlavně v souvislosti s tím, jak přebírají nové cisterny, automobily, osobní vybavení. Skoro to až vypadá, že doposud běhali k zásahům po svých a nazí. Ale teď vážně. Dobrovolní hasiči jsou stejní lidé jako každý z nás, nebo alespoň ti, kteří jsou ochotni dělat něco dobrovolně, nezištně, pro druhé. Jsou to pekaři, zedníci, instalatéři, řidiči, učitelé. Odpracují si pracovní dobu a ve svém volném čase mají takovýto koníček. Nejsou to jen samotné mimořádné události, ale také mnoho hodin cvičení a získávání odborných znalostí, které při zásazích využívají. Dále je můžete vidět na řadě kulturních, sportovních i společenských akcích, kdy zajišťují požární a zdravotnický dohled. A to nemluvím o akcích, jako jsou pálení čarodějnic, dětské dny, soutěže, které pořádají sami a přispívají ke společenskému dění a zároveň k osvětě a prevenci z hlediska požární ochrany. V neposlední řadě většina sborů dobrovolných hasičů vede kroužky malých hasičů, kdy si vychovává své nástupce a alespoň trochu předávají své nadšení na děti.

Vypůjčeno z článku Radničních listů
Gabriela Licková, Pavel Pagáč